Kahe Türgi vahel

Türgi 1. laager oli hea sissejuhatus aerutamisse.

Loodame, et mahtu sai piisavalt, et hakata kiirust sinna peale ehitama.

Laagri 3. nädal kilometraaž langes pisut, aga selle arvelt tõusis intensiivsus. Esimest korda 2019 aasta jooksul näitas kell 20 km/h kiirust. See ei ole sprinteri jaoks teab mis kiirus, aga selle kiiruse saavutasin tugevat tõmbe peale lõiku tehes, mitte „keevitades”. Üleüldse näeme Denisiga kurja vaeva, et iga tõmme viiks võimalikult palju edasi. Paljud oskavad kiiresti käsi liigutada, aga sugugi mitte kõik ei suuda igast tõmbest maksimumi võtta. Ehk siis sellega me põhiliselt 1. laagri ajal tegelesimegi.

Trenni sai nii isukalt tehtud, et leidsin endale hädagi külge. Nimelt jäi tuhar kas lihaspinge või lihaste düspalansi tõttu ülepingesse ja kodus oldud puhkus kulus selle murega võitlemiseks. Usun, et mind aidati hea nõu ja jõuga ja saan uut laagrit 101% alustada ja mis on vähemalt sama oluline, ka lõpetada sama isukusega. Täpsemalt rääkides, siis Mihkel Luik vaatas mu üle ja soovitas mõned harjutused, mida hoolega tegin ning Joosep Mooses tegi lihashooldust ja nõelravi.

Eelseisev laager hakkab endas sisaldama Endiselt palju tõmbe peale sõitu, aga juurde tulevad kindlasti laktaatsed treeningud ja kiirust arendavad treeningud. Loomulikult jäävad ka jõusaali treeningud. Aga sellest lähemalt juba järgmises kirjatükis.

Lõpetuseks paar sõna dopingu kohta. Ülimalt kahju, et mõned meie suusamehed sellise otsuse vastu võtsid ja räpast mängu mängima hakkasid! Dopingu kasutamine on enese, poolehoidjate ja konkurentide ränk alt vedamine.

IMG_1448

IMG_1453

Halfway to Venom 😀

IMG_1482

Karel vaatas, et asend korras oleks

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s