2019 hooaeg on lukus

Uus hooaeg terendab ees, aga otsad blogis on veel kokku tõmbamata.

MMiga hoidsin teid jooksvalt kursis facebooki kaudu. Praeguseks hetkeks on päris palju aega mööda läinud, olen saanud taastuda vigastusest, võtta kokku läinud hooaeg ja tõmmata sihiku paika ning mõelda olümpiahooaja eesmärgid üle.

Hooajast kokkuvõtvalt:

Tegin enda hinnangul arvestatava sammu paremuse poole. Olin hooaja lõikes kiirem kui varem, kuigi suurtel võistlustel see erinevatel põhjustel kahjuks ei väljendunud. See hooaeg on olnud ühelt poolt vaimule raske, aga teisalt seda samust vaimu karastav, sest ebaõnnestumistel on olnud kindlad põhjused. Ärme jääme kinni halba! Oli küllalt ka kiireid sõite ja just tipp-konkurentsis.

MM-ist:

Võistlusele eelnes poolteist kuud valutamist ja põhiliselt mitte aerutamist. Võistlusteks valmistusin plaanipäraselt ainult jõusaalis, ülejäänud treeningud olid teostatud loominguliselt asendusvariante leides. 2 nädalat enne MM-i käisin MRT uuringus ja sealt tulnud pildid ütlesid, et alumiste seljalülide vahelt on väljasopistus. Spetsialisti hinnang sellele oli kohati häirivalt positiivne, nimelt… vaja ei lähe operatiivset lähenemist, vaid aega ja taastusravi harjutuste näol. AGA taastumine võtvat aega 3 kuud kuni 3 aastat. See tõmbas mu näo korralikult kaameks, sest aega MM-ini oli 2 nädalat. :/ Miks oli ennist mainitud positiivsus häiriv!? Nimelt oli enesetunne ja lootusetus aerutamise ja võistluse osas masendavad. Tol hetkel tahtsin, et näiteks mingi lihas oleks keskelt pooleks rebenenud, et ei saaks üldse aerutada, et ei seaks maailmameistrivõistluste suhtes valeootusi. Tol hetkel sain põhimõtteliselt paati istuda ja vahel ka mõned kiiremad tõmbed teha, kuid üldine foon oli plässsssss. Igaljuhul, MM-ile minek oli kindel ja maksku mis maksab tahtsin end ületada. Valu vastu võitlesin valuvaigistitega, mis ka päriselt lõpuks ei aidanud, aga kergendas pisut olukorda. Võistlustel olin sellegi poolest positiivne sest klassikud on öelnud, et kui oled kaelani selles, siis ei tasu pead norgu lasta. Kokku tuli 3 starti, eelsõit, poolfinaal ja C-finaal. Enda eesmärk oli minimaalselt B-finaal ja õnnestumisel olnuks koht esimese 9 hulgas (A-finaal). Eelsõit õnnestus olukorda arvestades hästi, start oli pehme (selja tõttu), aga sain teha väga tugeva kontrollitud sõidu, ei pidanud silmi pahupidi sõitma. Poolfinaalis oli konkurents tihe, aga parimatel päevadel on finišijoon tõe kriteeriumiks. Sel korral olid lood nii, et selg oli halvemas seisus, kui eelsõidus, aga suutsin pingutada lõpuni. Kahjuks oli sellest ainult piisavalt C-finaaliks. Ärge saage valesti aru… C-finaalis oli nädal varem U23 MM-il kulla võitnud kutt ja veel samal suvel MK etapil pronksil olnud kutt jne. Tulemuseks C-finaalis oli 4. koht ehk kokkuvõttes maailma 22. süstasprinter. Protokoll on kiretu! 😦 Tulemus oli minu jaoks …., aga olen endaga rahu sõlminud, sest olin nii kiire, kui see antud konditsioonis võimalik oli. Olümpiakohast ehk 5. kohast jäi puudu täpselt 1 sekund.

Puhkeperiood:

2 nädalat peale MM-i toimus mu elus märgiline sündmus, nimelt sündis meie perre üks kutt, kes sai nimeks Erik. Iial ei tea milleks võib halb olla hea. Kui mu tervis olnuks korras oleksin olnud Eriku sünni ajal Tokyos eelolümpial, aga kuna lood on nii kuidas nad hetkel on, siis lõppes minu hooaeg MM-iga ja sain kogu oma tähelepanu pöörata perele ja taastumisele! 🙂

Sihik paika:

Uus hooaeg algas minu jaoks 23. september, kui tegin esimesed tagasihoidlikud treeningud. Treeningtsüklid on paigas ja eesmärk number 1 on võita Euroopa kvalifikatsioonivõistlus 2020 mai alguses ja kvalifitseeruda Tokyo olümpiamängudele. Tänu headele toetajatele saan juba detsembri lõpus minna veelaagrisse Sevillasse, et veetunnetus talvega ei kannataks.

IMG_2807

Eelsõidu kindel 3.

IMG_8953

Poolfinaali konkurentideks hilisem maailmameister ja 5. koha omanik

IMG_2827

C-finaali 4.

IMG_2831

Terav silm leiab ka Eesti märke

IMG_3089IMG_3098IMG_3145

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s